Uroczystość wręczenia nagród XIII edycji Konkursu ?KAROLE? odbędzie się 13 maja 2006r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa (ul. Długi Targ 45) w Gdańsku. W tym roku studenci postanowili zorganizować konkurs pod hasłem ?KAROLE ? pierwszy krok do kariery?. Atrakcją finałowego spotkania będzie Trio dęte MDM w składzie Magdalena Stefanowicz ? flet, Dominik Jastrzębski ? klarnet, Mateusz Lis ? fagot.
Trio Dęte MDM to zespół powstały przed dwoma laty z inicjatywy studentów drugiego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Członkowie tego trio to uzdolnieni, młodzi muzycy zafascynowani kameralistyką.
?KAROLE? to konkurs organizowany przez studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Przesłaniem konkursu jest wypromowanie najzdolniejszych studentów tego Wydziału oraz ułatwienie im startu w karierze zawodowej. W Konkursie oceniane są prace projektowe, wykonane przez studentów w firmach, na podstawie ich rzeczywistej sytuacji rynkowej. Pozwala to jednocześnie na pogłębienie wzajemnych kontaktów między społecznością studencką a środowiskiem gospodarczym.
Tegoroczna edycja jest już trzynastą w historii Konkursu KAROLE, który zdążył się w tym czasie na trwałe wpisać w tradycję inicjatyw i aktywności studentów Politechniki Gdańskiej i jest szeroko znany w regionie, polskim środowisku akademickim i gospodarczym. Od kilku lat pieczę nad konkursem sprawuje Międzywydziałowe Koło Naukowe Project Management.
Pierwsza edycja odbyła się w 1993 r., a jego pomysłodawcami byli dr inż. Jerzy Koszałka, mgr inż. Władysław Stachowski i dr inż. Marek Wirkus, nauczyciele akademiccy Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Zaangażowanie organizatorów sprawiło, że z roku na rok Konkurs ulegał rozszerzeniu i dzięki temu zdobył sobie trwałą pozycję w życiu Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, a także został spopularyzowany w środowisku gospodarczym regionu. Coraz więcej firm i organizacji decyduje się na współpracę z organizatorami KAROLI, a laureaci Konkursu otrzymują interesujące propozycje pracy.
Konkurs przyjął nazwę KAROLE dla uhonorowania osiągnięć wybitnego polskiego uczonego, prof. Karola Adamieckiego (1866-1933) twórcy naukowych podstaw organizacji i zarządzania, prekursora nauki o kierowaniu.
GŁÓWNYMI CELAMI KONKURSU SĄ: - Promocja Wydziału i Uczelni, a przede wszystkim jej studentów. - Przedstawienie przedsiębiorcom korzyści wynikających z aktywnej współpracy ze studentami. - Tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi twórczości i pomysłowości studentów współpracujących z firmami.
Konkurs składa się z trzech części. W pierwszej udział biorą wszyscy studenci, którzy piszą prace projektowe w jednej z kategorii konkursowych. W części drugiej przyznawane są nominacje - w każdej kategorii nominowane są od trzech do siedmiu prac projektowych. W trzeciej najlepsza praca w każdej z kategorii zostaje nagrodzona KAROLEM. . Nagradzanie odbywa się na podstawie werdyktu Kapituły konkursu, w której skład wchodzi pięć komisji. Kapitułę Konkurs tworzą przedstawiciele nauczycieli akademickich WZiE PG, uczelni współpracujących oraz przedstawiciele firm i innych organizacji.
KATEGORIE OBEJMUJĄ NASTĘPUJĄCE ZAGADNIENIA: - organizacja przygotowania produkcji, - badania marketingowe, - plan marketingowy, - biznes plan, - zarządzanie przedsięwzięciami z wykorzystaniem MS Project.
Laureaci otrzymują symboliczną nagrodę w postaci statuetki ?KAROLA? oraz dyplomu honorowego. Oprócz tego otrzymują oni atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy wspierające ideę konkursu.
Tegoroczna uroczystość rozdania KAROLI zostanie zakończona uroczystym bankietem w Restauracji Wróblówka.
Wszelkie informacji na temat Konkursu KAROLE można uzyskać z oficjalnej strony konkursu www.karole.zie.pg.gda.pl