Wiadomości branżowe

Wigilijne drzewko na firmowej kartce PeBeKa

Wigilijne drzewko na firmowej kartce PeBeKa
Pięknie przybrana choinka jest jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Pojawiła się także na pracy 10-letniego Adama Pażucha, która w tym roku została oficjalną firmową kartką świąteczną Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Dziś w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ogłoszono wyniki dziewiątej edycji „Kartek życzliwości”.Do PeBeKa, która od czterech lat organizuje konkurs i wspiera podopiecznych ZSiPO, napłynęły tym razem 62 prace o tematyce bożonarodzeniowej. Były to zarówno rysunki, kartki malowane farbami, jak i dzieła wykonywane różnymi technikami artystycznymi. Zwycięska kartka Adama Pażucha przedstawia choinkę wykonaną metodą papierowej wydzieranki i zdobioną kuleczkami kolorowej plasteliny. I to ona stała się wzorem dla przygotowanej przez PeBeKa firmowej kartki świątecznej, rozsyłanej do zaprzyjaźnionych firm oraz kontrahentów.Kapituła postanowiła wyróżnić dodatkowo pięcioro podopiecznych lubińskiego ZSiPO. Są to: Kamil Krzysiek, Jakub Sokołowski, Krystyna Pawliszyn, Kamil Budziak i Klaudia Kordylewicz. Dzisiaj, podczas zorganizowanego w szkole uroczystego rozstrzygnięcia konkursu,

Pięknie przybrana choinka jest jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Pojawiła się także na pracy 10-letniego Adama Pażucha, która w tym roku została oficjalną firmową kartką świąteczną Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Dziś w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ogłoszono wyniki dziewiątej edycji ?Kartek życzliwości?.

Do PeBeKa, która od czterech lat organizuje konkurs i wspiera podopiecznych ZSiPO, napłynęły tym razem 62 prace o tematyce bożonarodzeniowej. Były to zarówno rysunki, kartki malowane farbami, jak i dzieła wykonywane różnymi technikami artystycznymi. Zwycięska kartka Adama Pażucha przedstawia choinkę wykonaną metodą papierowej wydzieranki i zdobioną kuleczkami kolorowej plasteliny. I to ona stała się wzorem dla przygotowanej przez PeBeKa firmowej kartki świątecznej, rozsyłanej do zaprzyjaźnionych firm oraz kontrahentów.

Kapituła postanowiła wyróżnić dodatkowo pięcioro podopiecznych lubińskiego ZSiPO. Są to: Kamil Krzysiek, Jakub Sokołowski, Krystyna Pawliszyn, Kamil Budziak i Klaudia Kordylewicz. Dzisiaj, podczas zorganizowanego w szkole uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, uczniowie odebrali dyplomy i upominki z rąk Jacka Kulickiego, prezesa PeBeKa. Nie zabrakło podziękowań i świątecznych życzeń oraz pamiątkowych zdjęć. Dla wszystkich uczestników spotkania ? dzieci, ich rodziców, kadry nauczycielskiej oraz przedstawicieli PeBeKa ? były to wzruszające chwile.

Gest życzliwości szansą na dobre wykształcenie

Świąteczne ?Kartki życzliwości? trafią w tym roku nie tylko do firm czy instytucji, ale również do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zdecydowali się wesprzeć lubiński Zespół Szkół i Placówek Oświatowych. Mogli oni nabyć kartki podczas specjalnej akcji w weekend 15-16 grudnia. W trzech punktach Lubina - w galeriach handlowych Cuprum Arena i Srebrna Promenada oraz w CK Muza ? wolontariusze sprzedawali kartki oraz zbierali do puszek datki na rzecz ZSiPO. Zgromadzona podczas tej akcji kwota zostanie przekazana szkole na zakup pieca do wypalania ceramiki. Na ten kosztowny sprzęt (jego wartość to około 10 tys. zł) placówka zbiera środki od dłuższego czasu.

A to już wiesz?  Tylko co czwarte polskie dziecko wyjedzie na ferie

- Wyposażenie szkoły w ten specjalistyczny piec pozwoli nie tylko na rozszerzenie zakresu prowadzonych zajęć, ale także na kształcenie uczniów w tym kierunku i dalsze rozwijanie ich umiejętności zawodowych, przydatnych w dalszym, dorosłym już życiu - mówi Agnieszka Kubica-Radek, rzecznik prasowy PeBeKa i członek kapituły konkursowej. ? Cieszymy się, że możemy dzięki naszej akcji wesprzeć szkołę w realizacji tego projektu.

Akcję ?Kartki życzliwości? Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa organizuje od 2008 roku. Jej celem jest wsparcie finansowe Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych oraz pomoc dzieciom i młodzieży, które na co dzień zmagają się zarówno z własnymi ograniczeniami (uczą się tu osoby z niepełnosprawnością intelektualną), ale również ze zjawiskiem społecznej nietolerancji. Uczniowie ZSiPO zyskują szansę na rozwój swoich umiejętności plastycznych i wiarę we własne możliwości, mogą także zdobyć zawód, który wyrówna ich szanse na pełnoprawne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Źródło PeBeKa SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy