Wiadomości branżowe

UniCredit Health Day – Warszawa i Rzym na rzecz walki z rakiem

Dziś w Sali Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego naukowcy spotkali się z przedstawicielami sektora finansowego oraz organizacjami trzeciego sektora na konferencji UniCredit Health Day poświęconej chorobom nowotworowym i profilaktyce raka. Podczas spotkania uczestnicy konferencji połączyli się z Uniwersytetem LUISS Guido Carli w Rzymie, gdzie trwała analogiczna konferencja. Celem spotkania organizowanego przez Grupę UniCredit i Bank Pekao SA we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym było zwrócenie uwagi na rolę profilaktyki w zwalczaniu chorób nowotworowych. Wydarzenie wpisuje się w obchodzone w Polsce „Dni walki z rakiem" oraz Jubileusz 200-lecia nauczania medycyny w Warszawie.O najnowszych rozwiązaniach w zakresie profilaktyki pierwotnej, wtórnej, startegii rozwoju WUM w zakresie oklogogii i planach rozwoju centrum erapii hadronowej opowiedzą światowej klasy specjaliści z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:docent dr hab. Sławomir Nazarewski - Prorektor ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem, na co dzień związany z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej szpitala uniwersyteckiego przy ul.
Dziś w Sali Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego naukowcy spotkali się z przedstawicielami sektora finansowego oraz organizacjami trzeciego sektora na konferencji UniCredit Health Day poświęconej chorobom nowotworowym i profilaktyce raka. Podczas spotkania uczestnicy konferencji połączyli się z Uniwersytetem LUISS Guido Carli w Rzymie, gdzie trwała analogiczna konferencja. Celem spotkania organizowanego przez Grupę UniCredit i Bank Pekao SA we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym było zwrócenie uwagi na rolę profilaktyki w zwalczaniu chorób nowotworowych. Wydarzenie wpisuje się w obchodzone w Polsce ?Dni walki z rakiem" oraz Jubileusz 200-lecia nauczania medycyny w Warszawie.<p>O najnowszych rozwiązaniach w zakresie profilaktyki pierwotnej, wtórnej, startegii rozwoju WUM w zakresie oklogogii i planach rozwoju centrum erapii hadronowej opowiedzą światowej klasy specjaliści z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:
  • docent dr hab. Sławomir Nazarewski - Prorektor ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem, na co dzień związany z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej szpitala uniwersyteckiego przy ul. Banacha,
  • prof. dr hab. Sławomir Majewski - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, Kierownik Kliniki Dermatologii i Wenerologii Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Przenoszonych Drogą Płciową oraz
  • prof. dr hab. Wiesław W. Jędrzejczak, Krajowy Konsultant w dziedzinie hematologii, Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Podczas wideokonferencji z Rzymem eksperci z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dyskutowli z kolegami z LUISS Guido Carli University na temat diagnostyki, znaczenie wczesnego wykrywania i prewencji w walce z epidemią raka w Europie.Do udziału w konferencji zaproszeni zostali pracownicy naukowi, doktoranci i studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dziennikarze oraz pracownicy Banku Pekao SA.?W naszym Uniwersytecie studenci otrzymują gruntowną wiedzę na temat profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych. Nasi naukowcy biorą udział w międzynarodowych projektach dotyczących profilaktyki raka (np. projekcie WHO GATS - Global Adult Tobaco Survey, badaniach nad szczepionką przeciw onkogennym wirusom HPV i in.) W klinikach pacjenci onkologiczni nie tylko z Warszawy, ale z całego regionu otrzymują profesjonalną pomoc medyczną. W ten sposób Uniwersytet włącza się czynnie w realizację zadań Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, a udział w inicjatywie ?Health Day" stanowi doskonałą okazję do przedstawienia strategii nowoczesnej profilaktyki i leczenia tych chorób "- mówi o zaangażowaniu Uniwersytetu w Health Day prof. Sławomir Majewski.- Nie często zdarza się, by o profilaktyce zdrowotnej mówili bankowcy. Powodem tej decyzji, jest nasze przekonanie, że jesteśmy nie tylko wielką korporacją, ale przede wszystkim grupą ludzi wrażliwych na sprawy społeczne - tłumaczy zaangażowanie Banku w inicjatywę UniCredit Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Zarządu Banku Pekao SA.
A to już wiesz?  Ponad 12 ton żywności dla potrzebujących od klientów Carrefour Polska
Celem UniCredit Health Day jest rozbudzenie wśród pracowników Grupy i w społecznościach lokalnych zainteresowania i wrażliwości społecznej wobec chorób cywilizacyjnych oraz rozpowszechnianie i propagowanie kultury prewencji. Jest to cykl konferencji medycznych organizowanych przez poszczególne banki Grupy wspólnie z najważniejszymi uczelniami medycznymi. Wydarzenia te odbywają się równolegle w dwóch miastach - mieście włoskim i innym mieście europejskim, gdzie działa UniCredit. Inauguracja Programu miała miejsce rok temu w Mediolanie. Kolejne dwie edycje - w tym roku. Organizowały je wspólnie pary miast: Reggio Emilia i Sofia oraz Turyn i Wiedeń. Bank Pekao SA ma dobre doświadczenia i wymierne efekty w dziedzinie wielkich programów społecznych związanych z ochroną zdrowia. Od wielu lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, będąc ?bankierem Orkiestry". Co roku setki pracowników w finałową niedzielę angażują się jako wolontariusze w proces sortowania i liczenia datków. Bank przekazał też w tym roku na rzecz Orkiestry rekordową kwotę 1 mln zł, która zostanie wykorzystana na zakup specjalistycznej aparatury do jak najwcześniejszego wykrywania nowotworów u dzieci.Dodatkowych informacji udzielają: Magdalena Załubska-Król, Z-ca Rzecznika Prasowego Banku Pekao SA, tel. (22) 524 54 44;   e-mail: [email protected]Marta Wojtach, Rzecznik Prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, tel. ( 0 22 ) 57 20 115, e-mail: [email protected]
Bank Pekao SA działa od 79 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowej i największym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1059 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 19 000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. dwukrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland w roku 2005 i 2007 przyznawany przez magazyn ?Euromoney", nagrody Best Foreign Exchange Provider 2008 oraz Best Trade Finance Provider Poland 2008 magazynu Global Finance, Ruban D'Honneur w kategorii The CMS Business of the Year w ramach European Business Awards 2008, Best Emerging Market Bank in Poland 2006 magazynu ?Global Finance" oraz dwukrotnie Bank of the Year in Poland magazynu ?The Banker" (2004 i 2008 rok). Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, która jest obecna w 22 krajach, zatrudnia 170 tys. osób i obsługuje ponad 40 mln klientów w ponad 10 200 placówkach.
A to już wiesz?  Studencie! ?Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!?
Warszawski Uniwersytet Medyczny to uczelnia z 200-letnią tradycją, największa i jedna z najbardziej prestiżowych uczelni medycznych w Polsce. Oferta edukacyjna obejmuje 11 kierunków oraz 3 specjalności. Niezmiennie wysoki poziom potwierdzają rankingi oraz sukcesy osiągane przez studentów i absolwentów Uniwersytetu. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym studiuje ponad 10 tys. osób, w tym wielu obcokrajowców. Kadra naukowa i dydaktyczna to czołówka polskich lekarzy i naukowców.
Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy