Świeczka: „mała czarna” wśród dodatków
Synonimem małej czarnej jest uniwersalność – będzie odpowiednia zarówno na uroczystą kolację, jak i do pracy albo na niezobowiązujące wyjście z przyjaciółmi. Podobnie jest ze świeczkami – będą pasowały do każdego wnętrza, a czasami i na zewnątrz. Stworzą niezwykły klimat, oświetlą to, co trzeba, niekiedy nawet ogrzeją. Świece w połączeniu z kilkoma dodatkami to źródło prostych przyjemności, których tak bardzo nam potrzeba zwłaszcza jesienią, gdy za oknem szaro-buro i ponuro…
Aż do XIX wieku i upowszechnienia się elektryczności były koniecznością. Dzisiaj ciężko o mieszkanie, w którym nie ma prądu, a mimo to świeczki cieszą się niesłabnącą (a może nawet jeszcze większą) popularnością. Dlaczego? Nadal mało kto potrafi się oprzeć urokowi migotliwego, ciepłego blasku ognia, zwłaszcza w ponure i chłodne jesienne wieczory. Świeczki czasami stanowią substytut upragnionego kominka, na który nie każdy może sobie pozwolić, a (w domach „kominkowców”) bywają także jego dopełnieniem.
– Zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie idealny jesienny wieczór – sądzę, że w myślach wielu pojawia się wtedy ciepło ognia, który nastrojowo oświetla nasze cztery kąty, wygodny strój, kubek ulubionego napoju i wciągająca książką albo serial. Dlaczego tego nie urzeczywistnić? – podpowiada ekspertka KiK i dodaje: – Aktualnie na rynku mamy ogromny wybór świeczek i lampionów. Są w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu odnajdą się w klasycznych wnętrzach, ale i w tych nowoczesnych aranżacjach.
No dobrze, skoro wybór jest tak ogromny, które będą najlepsze i jak je zaaranżować, by stworzyć przytulny i domowy, a nie przywodzący na myśl obrzędy sakralne, uroczysty klimat? Skoro mamy jesień, zainspirujmy się jej barwami – żółć, nasycona czerwień i złoto będą wspaniale ze sobą współgrać, a ciepły blask ognia podkreśli ich kolor. By uniknąć niepożądanego charakteru takiej aranżacji warto pamiętać o dwóch zasadach. Pierwsza to taka, by zestawiać ze sobą świece o różnych rozmiarach i kształtach, a druga, by dodać do nich kilka elementów dekoracyjnych. Dobrze ograniczyć się do dwóch, trzech kształtów czy rodzajów świec – na przykład tradycyjnych, w formie walca i takich o kształcie gwiazdek lub w szklanych świecznikach.
A ozdoby? – Pierwsze skrzypce mają grać świece i ich nastrojowe światło. Można je jednak uzupełnić o kilka elementów, które sprawią, że cała kompozycja nabierze bardziej przytulnego i ciekawszego charakteru – podkreśla specjalistka i dodaje: – W roli dekoracji świetnie sprawdzą się dodatki z naturalnych materiałów, zwłaszcza drewna. To mogą być gotowe ozdoby, takie jak proste i subtelne gwiazdy z cienkich listewek, ale także skarby, które możemy znaleźć nie w sklepie, a w lesie czy na własnym podwórku. To na przykład szyszki w różnych kształtach i rozmiarach, które wystarczy swobodnie poukładać pomiędzy świecami. A dla odważniejszych czy tych dysponujących większą ilością miejsca – niewielkie pieńki w roli świeczników – mówi stylistka KiK.
Efektowne, ale proste. A skoro planujemy spędzić leniwy wieczór w domu, właśnie o to chodzi, by niewielkim nakładem pracy (i kosztów) wyczarować klimatyczny kąt, w którym poczujemy się niczym w najbardziej przytulnym, ciepłym i bezpiecznym miejscu na całym świecie…
KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem około 3 500 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch.
KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.