Ruszyła akcja zbierania funduszy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie – już w najbliższy piątek 16 grudnia w galerii Cuprum Arena można będzie nabyć świąteczne kartki, a cały dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby placówki.
„Kartki życzliwości” powoli stają się tradycją w miedziowym zagłębiu – świąteczne kartki dla Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa tworzą uczniowie szkoły podczas warsztatów, a zwycięskie prace wybierane są przez kapitułę konkursu. W ten sposób spółka pomaga dbać o rozwój podopiecznych placówki, rozwija ich kreatywność, jednocześnie przyczyniając się do przełamywania barier społecznych. A idea wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną - dzięki włączaniu się do akcji zaprzyjaźnionych firm oraz instytucji z regionu - gromadzi coraz liczniejsze grono ludzi życzliwych.
Już w najbliższy piątek 16 grudnia w galerii Cuprum Arena odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych, połączona ze sprzedażą tegorocznych kartek życzliwości. - Każdy, kto nabędzie jedną z 1,5 tys. bożonarodzeniowych kartek, wesprze w ten sposób lubińską placówkę. W całym pasażu można będzie także spotkać 40 wolontariuszy, którzy do specjalnie oznaczonych puszek będą zbierali datki od osób dobrego serca - mówi Agnieszka Kubica-Radek, rzecznik prasowy PeBeKa. – Taką akcję przeprowadzamy już po raz kolejny i mamy nadzieję, że nie zabraknie chętnych do wsparcia tak szczytnego celu.
Zbiórka potrwa w godz. 15.00-20.00, a po jej zakończeniu cała zebrana suma zostanie przewieziona pod eskortą policjantów z Lubina (patronów akcji) do siedziby fundacji w celu jej przeliczenia. Lubińska komenda policji to jedna z instytucji, które zaangażowały się w pomoc szkole - do tegorocznej bożonarodzeniowej odsłony, będącej już siódmą edycją konkursu, przyłączyła się też lubińska Fundacja For ART. Chęć współpracy wyraziły również spółki Grupy Kapitałowej KGHM, tj. Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji (COPI), Miedziowe Centrum Zdrowia i Mercus.
Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Składowej 3 w Lubinie to placówka, w której uczą się dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie. Obok obowiązkowych zajęć edukacyjnych wszyscy uczniowie objęci są zajęciami wspomagającymi, które usprawniają ich zaburzone funkcje psychofizyczne, kompensują i korygują odchylenia i w miarę możliwości eliminują przyczyny lub przejawy zaburzeń uniemożliwiających prawidłowy rozwój i uczenie się. Należą do nich m.in. logo- i socjoterapia, terapia pedagogiczna, rehabilitacja, gimnastyka korekcyjna czy komunikacja alternatywna symbolami BLISS. Prawidłową realizację zajęć zapewnia wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna złożona z nauczycieli, psychologa, pedagoga i rehabilitantów.