Technologia

Książki i audiobooki dla dzieci chorych na nowotwór

Książki i audiobooki dla dzieci chorych na nowotwór
Fundacja WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej” rozpoczyna w Międzynarodowym Dniu Książki projekt skierowany do małych pacjentów klinik onkologii i hematologii dziecięcej. Program obejmie wszystkie z 18 specjalistycznych ośrodków w Polsce.Celem programu jest stworzenie zbioru wartościowych książek, audiobooków, słuchowisk, które umilą dzieciom i młodym ludziom trudny pobyt w szpitalu.   - Otrzymaliśmy sygnały od onkologów dziecięcych, że mali pacjenci na ich oddziałach potrzebują wartościowej rozrywki. Postawiliśmy na książki, które sprzyjają rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu. Wierzymy w dobroczynną moc książek oraz w to, że mogą one pomóc małym pacjentom lepiej znosić długotrwałe leczenie i hospitalizację - wyjaśnia Emilia Gromadowska, prezes Fundacji WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej.  W tworzeniu kanonu książek pomagają specjaliści z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, dr Grażyna Walczewska- Klimczak, animator czytelnictwa dziecięcego oraz dr Danuta Świerczyńska- Jelonek, znawca i krytyk literatury dziecięcej i młodzieżowej.-
Fundacja WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej” rozpoczyna w Międzynarodowym Dniu Książki projekt skierowany do małych pacjentów klinik onkologii i hematologii dziecięcej. Program obejmie wszystkie z 18 specjalistycznych ośrodków w Polsce.

Celem programu jest stworzenie zbioru wartościowych książek, audiobooków, słuchowisk, które umilą dzieciom i młodym ludziom trudny pobyt w szpitalu.  

- Otrzymaliśmy sygnały od onkologów dziecięcych, że mali pacjenci na ich oddziałach potrzebują wartościowej rozrywki. Postawiliśmy na książki, które sprzyjają rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu. Wierzymy w dobroczynną moc książek oraz w to, że mogą one pomóc małym pacjentom lepiej znosić długotrwałe leczenie i hospitalizację - wyjaśnia Emilia Gromadowska, prezes Fundacji WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej.
 
W tworzeniu kanonu książek pomagają specjaliści z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, dr Grażyna Walczewska- Klimczak, animator czytelnictwa dziecięcego oraz dr Danuta Świerczyńska- Jelonek, znawca i krytyk literatury dziecięcej i młodzieżowej.

- Książka może być wsparciem w trudnych momentach życia dziecka. Książka to możliwość oderwania się od rzeczywistości i szansa rozmów o różnych wymiarach świata kreowanych przez literacką fabułę, w których prawie zawsze zwycięstwo dobra nad złem jest stałym motywem. Książkę można zabrać ze sobą, schować pod poduszkę, wrócić do ważnego fragmentu, ważnej myśli, z którą można się podzielić z innymi - uzasadnia Dr Walczewska- Klimczak.

Gotowe zestawy literatury dziecięcej i młodzieżowej z regałami przekazywane będą na początku września br. wszystkim klinikom, oddziałom onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce. Do współpracy zaproszone zostaną ośrodki w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Łodzi, Kielcach, Zielonej Górze, Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Zabrzu. 

- Pracownicy WARTY i Kredyt Banku również tworzą nasze kanony. Zwróciliśmy się do nich z prośbą o nadsyłanie do Fundacji propozycji książek, po które najchętniej sięgają ich dzieci i wnuki. W sumie zaproponowali ponad 160 różnych tytułów - dodaje prezes fundacji.  

Twórcy programu chcą, aby stanowił on bazę dla przyszłych działań wolontariackich pracowników Grupy WARTY i Kredyt Banku.
A to już wiesz?  IV edycja programu społecznego ?W towarzystwie Lwa?
Źródło Grupa WARTA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy