Wiadomości branżowe

iTagma mówi jak skutecznie wykorzystać zmiany

iTagma mówi jak skutecznie wykorzystać zmiany
Tomasz Jabłoński, założyciel i ekspert iTagmy, mówi w Bankier.tv o problemie zmian w firmach. Przedstawia, dlaczego przedsiębiorcy podchodzą do nich z rezerwą oraz jak można je przekuć na sukces organizacji.Założyciel iTagmy, Tomasz Jabłoński jest specjalistą ds. zarządzania procesami oraz technik analitycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania usługami IT oraz rozwoju oprogramowania. Jest organizatorem i menadżerem projektów zarówno dla międzynarodowych koncernów, jak i mniejszych firm z wielu sektorów. Dla Bankier.tv przedstawia zagadnienie zmian w organizacjach - jak sobie z nimi radzić i jak je skutecznie wprowadzać.Tomasz Jabłoński przekonuje, że zmiany i problemy wewnątrz organizacji mogą być pozytywnie wykorzystane. Potrzebne jednak jest zwalczenie wiążących się z nimi obaw i przekonanie, że każdy problem można rozwiązać. Aby spojrzeć na nie obiektywnie ważny jest bilans wszystkich za i przeciw, wszystkich kosztów i korzyści. Nierzadko przedsiębiorcy mają złe doświadczenia, wyniesione z poprzednich projektów, modyfikacji i wdrożeń. Można je przezwyciężyć poprzez analizę przyczyn niepowodzenia
Tomasz Jabłoński, założyciel i ekspert iTagmy, mówi w Bankier.tv o problemie zmian w firmach. Przedstawia, dlaczego przedsiębiorcy podchodzą do nich z rezerwą oraz jak można je przekuć na sukces organizacji.

Założyciel iTagmy, Tomasz Jabłoński jest specjalistą ds. zarządzania procesami oraz technik analitycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania usługami IT oraz rozwoju oprogramowania. Jest organizatorem i menadżerem projektów zarówno dla międzynarodowych koncernów, jak i mniejszych firm z wielu sektorów. Dla Bankier.tv przedstawia zagadnienie zmian w organizacjach - jak sobie z nimi radzić i jak je skutecznie wprowadzać.

Tomasz Jabłoński przekonuje, że zmiany i problemy wewnątrz organizacji mogą być pozytywnie wykorzystane. Potrzebne jednak jest zwalczenie wiążących się z nimi obaw i przekonanie, że każdy problem można rozwiązać. Aby spojrzeć na nie obiektywnie ważny jest bilans wszystkich za i przeciw, wszystkich kosztów i korzyści.

Nierzadko przedsiębiorcy mają złe doświadczenia, wyniesione z poprzednich projektów, modyfikacji i wdrożeń. Można je przezwyciężyć poprzez analizę przyczyn niepowodzenia wcześniejszych prac - często okazuje się, że zawiniło kilka prostych błędów, które można było wyeliminować. Przykładem mogą być sytuacje, gdy projekt nie ma jednego lidera odpowiedzialnego za całość prac lub gdy źle zostały wyznaczone cele zmiany oraz mierniki efektywności prac. Zawsze trzeba pamiętać, aby zmianę dobrze rozplanować i zrobić dokładny bilans kosztów i korzyści przed rozpoczęciem właściwych prac.

- Jeżeli dobrze zmiany przeprowadzimy to zarówno menadżerowie jak i zwykli pracownicy mają poczucie, że ich przedsiębiorstwo idzie do przodu. Praca pozwala im na ich indywidualny własny rozwój, a jak wynika z wielu badań człowiek, kiedy czuje, że się rozwija to jest szczęśliwy. – podsumowuje swoją wypowiedź Tomasz Jabłoński, założyciel iTagmy.

Cały materiał jest dostępny w portalu bankier.pl pod linkiem: http://bankier.tv/video/Zarzadzanie-zmiana-po-polsku-49468.html. Wkrótce będzie następny wywiad poruszający zagadnienia związane ze skutecznym przeprowadzeniem wdrożenia.

iTagma
iTagma specjalizuje się w podnoszeniu efektywności pracy, minimalizacji czasu i kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zmniejszaniu ryzyka wdrożeniowego. Firma, łącząc kompetencje doradcze, informatyczne i szkoleniowe, udoskonala organizację zadań i systemów przepływu informacji. Wprowadzane zmiany są konsultowane i wdrażane w interdyscyplinarnych połączonych zespołach ekspertów iTagmy i fachowców klienta. Zapewnia to wydajny przepływ wiedzy i trwałość wypracowanych rozwiązań.

Do najważniejszych klientów obsługiwanych przez konsultantów firmy należą m.in.: ABB, AtMedia, British American Tobacco, Cefic Polska, Danone, Harper Hygienics Macro Cash&Carry, Play, PolGas, Raiffeissen Leasing.
A to już wiesz?  Praca w szarej strefie nie popłaca
Źródło ITAGMA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy