Statystycznie kierowcy najczęściej korzystają z trzech podstawowych rodzajów pomocy assistance:
- holowania pojazdu
- usprawnienia pojazdu (rozładowanie się akumulatora, brak paliwa)
- samochód zastępczy
Sytuacje te to blisko 90% świadczeń realizowanych na rzecz naszych klientów.
Najczęstszym powodem kontaktu z ubezpieczycielem w przypadku ubezpieczeń assistance jest:
- awaria pojazdu – ponad 60% zgłoszeń,
- wypadek - blisko 30% zgłoszeń.
W Polsce pomoc assistance udzielana jest najczęściej w dużych miastach, często nieopodal czy wręcz pod domem kierowcy. W tej statystyce prym wiodą – Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Gdańsk czy Szczecin. Średni dystans holowania pojazdu nieznacznie przekracza 40 km. Za granicą kierowcy najczęściej potrzebują pomocy w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Wzrasta odsetek korzystających z assistance w Austrii, Włoszech i Francji.
Tyle statystyki. Życie rodzi jednak różne sytuacje, w których pomoc ubezpieczyciela może być bardzo przydatna. Przykładem niech będą kluczyki zatrzaśnięte w bagażniku, przegryzione przez gryzonie kable, czy samochód utopiony w kałuży. Pomagaliśmy również miłośnikowi morskiej bryzy, którego samochód ugrzązł w środku plaży.
Zgodnie z hasłem kampanii „Statystyczny Polak nie istnieje!” wielowariantowość produktu WARTA MOTO ASSISTANCE pozawala dopasować go do potrzeb każdego klienta.
Platynowy wariant WARTA MOTO ASSISTANCE zapewnia pomoc w każdej sytuacji. Dzięki opcji consierge klient może skorzystać np. z usługi „night driver”, organizacji wymiany opon lub umycia samochodu na myjni. Dostępna jest też informacja o natężeniu ruchu na drodze, porady w sytuacjach losowych, infolinia pomocy prawnej, a nawet pomoc tłumacza w obcym kraju. Osobisty asystent pomoże klientowi zarezerwować bilety na spektakl, miejsce w hotelu czy w restauracji, dostarczy w jego imieniu kwiaty.
Takie rozwiązania szybko zostały docenione przez klientów. Już w miesiąc po wprowadzeniu WARTA MOTO- ASSISTANCE został uznany ODKRYCIEM ROKU 2010 w 6 edycji programu Laur Konsumenta