Wiadomości branżowe

Bierzesz kredyt? Uważaj na to, co podpisujesz

„Pożyczka bez BIK”, „nawet z komornikiem” czy „dla osób ze złą zdolnością kredytową” – to hasła szybkich, ale bardzo kosztownych pożyczek. Zawsze sprawdzaj, co podpisujesz.Kampania „Sprawdź, zanim podpiszesz” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na negatywne skutki zawierania umów finansowych niepodlegających szczególnemu nadzorowi państwa. Zazwyczaj podpisują je konsumenci, którzy mieli w przeszłości problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań, przez co banki odmawiają im kolejnych kredytów. Zaciągają oni tzw. szybkie pożyczki i ryzykują wpadnięciem w spiralę zadłużeń. Gdy tak się stanie, jest już za późno, by uniknąć egzekucji komorniczej.Musimy nauczyć się wzorcowych zachowań. „Przed podpisaniem jakiegokolwiek pisma sprawdźmy wiarygodność firmy, dokładnie przeczytajmy dokument, zwróćmy szczególną uwagę na wszystkie zobowiązania oraz upewnijmy się, czy za umową nie kryją się w rzeczywistości zupełnie inne zapisy, niż nam się wydaje” – mówi serwisowi infoWire.pl Małgorzata Sator z Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola.

?Pożyczka bez BIK?, ?nawet z komornikiem? czy ?dla osób ze złą zdolnością kredytową? ? to hasła szybkich, ale bardzo kosztownych pożyczek. Zawsze sprawdzaj, co podpisujesz.

Kampania ?Sprawdź, zanim podpiszesz? ma zwrócić uwagę społeczeństwa na negatywne skutki zawierania umów finansowych niepodlegających szczególnemu nadzorowi państwa. Zazwyczaj podpisują je konsumenci, którzy mieli w przeszłości problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań, przez co banki odmawiają im kolejnych kredytów. Zaciągają oni tzw. szybkie pożyczki i ryzykują wpadnięciem w spiralę zadłużeń. Gdy tak się stanie, jest już za późno, by uniknąć egzekucji komorniczej.

Musimy nauczyć się wzorcowych zachowań. ?Przed podpisaniem jakiegokolwiek pisma sprawdźmy wiarygodność firmy, dokładnie przeczytajmy dokument, zwróćmy szczególną uwagę na wszystkie zobowiązania oraz upewnijmy się, czy za umową nie kryją się w rzeczywistości zupełnie inne zapisy, niż nam się wydaje? ? mówi serwisowi infoWire.pl Małgorzata Sator z Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola. W przypadku pożyczek sami policzmy ich całkowity koszt, a przy inwestycjach pamiętajmy, że to, co może przynieść wysoki zysk, zawsze wiąże się z dużym ryzykiem.

Jeżeli nasze wątpliwości nie ustają, warto sprawdzić dokument w instytucjach publicznych, np. urzędach skarbowych czy Komisji Nadzoru Finansowego. Możemy również poprosić naszych bliskich i znajomych, którzy mają kompetencje większe od naszych, aby pomogli nam w zrozumieniu treści. Ale przede wszystkim nie bójmy się zadawać licznych pytań osobie, z którą zawieramy umowę.


dostarczył infoWire.pl

A to już wiesz?  Wszystkich Świętych ? dzień z bogatą tradycją

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy