Technologia

Amerykanie nie uspokoili rynku. Frank poprawia rekordy

Amerykański Kongres wykonał pierwszy krok w kierunku uniknięcia niewypłacalności rządu i nieprzewidywalnych konsekwencji takiego scenariusza. Jednak rynki pozostają nerwowe. Frank szwajcarski – waluta uznawana za bezpieczną lokatę kapitału w niepewnych czasach – pozostaje najdroższy w historii.Izba Reprezentantów podczas poniedziałkowego głosowania zaakceptowała plan zażegnania konfliktu wokół limitu zadłużenia. Kompromisowy projekt został zaakceptowany stosunkiem 269 poparcia wobec 160 głosów przeciwko. Ustawa gwarantuje wzrost dopuszczalnego pułapu zadłużenia o przynajmniej 2,1 bln dolarów z dotychczasowego poziomu 14,3 bln dolarów. Obecnie projekt czeka na akceptację Senatu oraz podpis prezydenta Baracka Obamy.Chociaż zażegnanie kryzysu w Stanach Zjednoczonych jest bardzo bliskie, to nastroje na rynkach nie uległy w najmniejszym stopniu poprawie. W pierwszej kolejności źródło niepokoju stanowią rozczarowujące raporty gospodarcze. Poniedziałek przyniósł serię publikacji, które pokazały znaczące spowolnienie światowej gospodarki. Problemy dotykają większości krajów – od Chin i Australii poprzez Unię Europejską po Stany Zjednoczone. Wczoraj
Amerykański Kongres wykonał pierwszy krok w kierunku uniknięcia niewypłacalności rządu i nieprzewidywalnych konsekwencji takiego scenariusza. Jednak rynki pozostają nerwowe. Frank szwajcarski ? waluta uznawana za bezpieczną lokatę kapitału w niepewnych czasach ? pozostaje najdroższy w historii.

Izba Reprezentantów podczas poniedziałkowego głosowania zaakceptowała plan zażegnania konfliktu wokół limitu zadłużenia. Kompromisowy projekt został zaakceptowany stosunkiem 269 poparcia wobec 160 głosów przeciwko. Ustawa gwarantuje wzrost dopuszczalnego pułapu zadłużenia o przynajmniej 2,1 bln dolarów z dotychczasowego poziomu 14,3 bln dolarów. Obecnie projekt czeka na akceptację Senatu oraz podpis prezydenta Baracka Obamy.

Chociaż zażegnanie kryzysu w Stanach Zjednoczonych jest bardzo bliskie, to nastroje na rynkach nie uległy w najmniejszym stopniu poprawie. W pierwszej kolejności źródło niepokoju stanowią rozczarowujące raporty gospodarcze. Poniedziałek przyniósł serię publikacji, które pokazały znaczące spowolnienie światowej gospodarki. Problemy dotykają większości krajów ? od Chin i Australii poprzez Unię Europejską po Stany Zjednoczone. Wczoraj najmocniejszym zawodem był indeks ISM dla amerykańskiego sektora przemysłowego, który spadł do zaledwie 50,9 p. wobec 55,3 p. przed miesiącem.


Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Amerykanie-nie-uspokoili-rynku-Frank-poprawia-rekordy-2383543.html. Przy powoływaniu się na analizę, prosimy o podanie źródła Bankier.pl.



Piotr Lonczak
Analityk Bankier.pl
e-mail: [email protected]
Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Raport Vertiv: branża telekomunikacyjna i wyzwania związane z wdrożeniem 5G

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy